עמוד הבית  עמוד הבית
צור קשר  צור קשר
English  English
על הקרן
מענקים
פרוייקטים
הנחיות להגשת בקשה
שותפויות עם הקרן
חדשות

תחרות "לעשות יותר מפחות"

לראשונה בישראל - תחרות יזמות חברתית סביבתית של המשרד להגנת הסביבה, אשוֹקה ישראל והקרן לסביבה ירוקה יוצאת לדרך

במסגרת התחרות יחולקו 100,000 למיזמים סביבתיים

המשרד להגנת הסביבה, אשוֹקה ישראל והקרן לסביבה ירוקה משיקים היום את תחרות "לעשות יותר מפחות: יזמות חברתית-סביבתית בישראל". התחרות היא הראשונה מסוגה בישראל המעודדת יזמים צעירים לפעול בתחום הסביבתי.

את ההצעות לתחרות ניתן להגיש החל מיום ב' 22.8.11 עד ה-23 באוקטובר 2011. על הזוכים יכריז השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, באירוע סיום התחרות שיתקיים במסגרת תערוכת איכות הסביבה הבינלאומית ווטק 2011 בנובמבר השנה, המיזם הזוכה ייהנה מפרס בסך 50,000 ₪.

אשוֹקה ישראל, המשרד להגנת הסביבה והקרן לסביבה ירוקה מזמינים יזמים מכל סוג שהוא להשתתף "בתחרות לעשות יותר מפחות – יזמות חברתית-סביבתית בישראל". מטרת התחרות היא לאתר, לפרסם ולמנף מיזמים חברתיים-סביבתיים השמים דגש על ניצול נכון של משאבי הסביבה. כל פרויקט בעל מרכיב סביבתי וחברתי הוא מועמד פוטנציאלי לתחרות – בין אם מדובר באדם פרטי, מוסד ללא כוונת רווח, עסק חברתי, חברה עסקית או גוף ממשלתי. חלוקת הפרסים בתחרות היא: 50,000 ₪ למקום הראשון, 30,000 ₪ למקום השני ו-10,000 ₪ לארבעה מתמודדים נוספים.

ארגון אשוקה העולמי קיים עד כה 24 תחרויות יזמות חברתית בשיתוף חברות כגון גוגל, נייקי, סיטיבנק ונשיונל גאוגרפיק, וארגונים כדוגמת ה-G20 שהובילו להפניית 500 מליון דולר לפרויקטים של יזמות חברתית.

מטרת התחרויות היא לעודד יזמות חברתית בתחום, וליצור חיבורים חדשים ושיתופי פעולה בין יזמים עסקיים, יזמים חברתיים, תורמים, מתנדבים, גופים ממשלתיים ומתעניינים אחרים. כדי להשיג מטרות אלו כל פרויקט משתתף מוצג במלואו באתר. כל אחד יכול להגיב עליו ולהציע רעיונות, הצעות או שיתופי פעולה. המתמודדים יכולים לשנות את המיזם שלהם במהלך התחרות, וייתכן שהמיזם שיישפט בסוף שלב ההגשה יהיה שונה מהותית מזה שפורסם באתר במקור.

את התחרות הראשונה בישראל השיק השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן, באירוע ההשקה של אשוקה בישראל. לדברי השר ארדן, השינויים החברתיים והסביבתיים שזורים זה בזה ורבים מהם יכולים להגיע דווקא מהציבור עצמו. התחרות תציף רעיונות שקיימים כיום וכעת יבשילו לכדי מיזמים שישפרו את איכות החיים והסביבה של כולנו תוך שימוש יעיל יותר במשאבי הטבע והפיכת מפגעים סביבתיים למשאב כלכלי .

מנכ"ל אשוקה ישראל, ד"ר ניר צוק, אמר "בפראפראזה על האמרה המפורסמת, במקום להציע דגים לנזקקים, או ללמד אותם איך לדוג, היזמות החברתית מנסה לשנות את ענף הדייג מן היסוד. התחרות החדשה – הראשונה בישראל – תציף פתרונות חדשים לבעיות קיימות, ותעזור להפוך את ישראל ל-'מדינת סטארט-אפ' לא רק בהיי-טק, אלא גם בתחומים החברתיים והסביבתיים".

השופטים בתחרות הם: יושבת ראש חבר השופטים גב' אלונה שפר-קארו - מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, היזם העסקי והחברתי - אורני פטרושקה, נאור ירושלמי - מנכ"ל "חיים וסביבה", אלקס הרטמן - שותף בכיר במשרד שץ הורוביץ ושות' וקובי פייגנבאום - מנהל פעילות הבנקאות הפרטית של UBS בישראל.

התחרות פתוחה לקהל הרחב וכל אדם וארגון, חברתי או עסקי, מוזמן להגיש מיזם לתחרות. אם אתם יזמים חברתיים, ויש לכם רעיון טוב לשימור או לניצול יעיל יותר של המשאבים הדלים של מדינת ישראל בואו להשתתף בתחרות "לעשות יותר מפחות".

קישורים נלווים:

· תחרות לעשות יותר מפחות יזמות חברתית סביבתית בישראל: http://kikar.changemakers.com/more4less

· כיכר אשוקה: http://kikar.changemakers.com/

· אתר אשוקה ישראל: http://israel.ashoka.org/

· Ashoka Changemakers: http://www.changemakers.com/

· המשרד להגנת הסביבה: http://www.sviva.gov.il/

· הקרן לסביבה ירוקה: http://www.gef.org.il/